Turizm İşletmeciliği Bölümümüzün Ortak Olduğu Proje Kapsamında Turizm Ormanı Kuruluyor

Turizm İşletmeciliği Bölümümüzün Ortak Olduğu Proje Kapsamında Turizm Ormanı Kuruluyor
2020 yılının Ekim ayında Hatay’da meydana gelen orman yangınları ardından Antalya ve Türkiye’nin dört bir tarafında turizm merkezlerinde yüzlerce hektar yeşil alan yok oldu.
Turizm Akademisyenleri Derneği (TUADER) doğaya nefes olmak ve Türkiye’nin genç nesillerine daha yeşil bir ülke bırakmak amacı ile kolları sıvadı ve Türkiye Seyahat Acentaları Birliği, Türkiye Otelciler Federasyonu, Türkiye Otelciler Birliği, Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği, Türkiye Turist Rehberleri Birliği, Turizm Restaurant Yatırımcıları ve İşletmecileri Derneği, Uluslararası SKAL Dernekleri Federasyonu, Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği, Turizm Otel Yöneticileri Derneği, Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi, Tüm Aşçılar ve Pastacılar Federasyonu, Türkiye Aşçılar Federasyonu, Turizmciler Derneği, I-MICE, İstanbul Doğa Sporları Kulübü ve Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği olmak üzere 17 sivil toplum kuruluşu, turizm basını, mezun dernekleri ve üniversiteler ile bir araya gelerek Turizm Ormanı Projesi’ni hayata geçirdi ve proje kapsamında Orman Genel Müdürlüğü ile protokol imzalandı. 2021 yılı için 100.000 fidan bağışı hedefi konuldu. Projenin hayata geçtiği günden itibaren gerçekleştirilen çeşitli faaliyetler ile TUADER daha yeşil bir Türkiye için çalışmaya devam ediyor. Atalarımızdan miras kalan ve gelecek nesillerin emaneti olan doğayı ve yeşili korumak ve güçlendirmek hepimizin sorumluluğu. Bizler Turizm camiası olarak bu sorumluluğun bilincindeyiz ve bu amaçla 2020 yılında bu projeyi hayata geçirmek için bir yola çıktık. 17 sivil toplum örgütü ile öncülüğünü derneğimizin yaptığı Turizm Ormanı bir ilk olacak. Ancak son olmayacağını da belirtmek isteriz. Daha dikilecek çok fidan, kurulacak çok turizm ormanı var. Bu yolculukta tüm turizm camiasından ve halkımızdan destek bekliyoruz. Sizin de dikili bir ağacınız olsun, o da turizm ormanında olsun…

Fidan bağışları; kredi kartı ile ödeme ve Havale/EFT yöntemleriyle gerçekleştirilmektedir. Bunun için www.turizmormani.tuader.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

#turizmormanı

Site Haritası